دبیرخانه جایزه البرز

 

دستگاه ها و سازمان های همراه

اگر  به دنبال مطلب خاصی می‌گردید، از این طریق آن را جستجو نمایید!

جستجو
Generic filters

[siteorigin_widget class=”PW_Portfolio_Grid”][/siteorigin_widget]

 

اخبار تازه جایزه البرز

هر ساله به نخبگان، پژوهندگان، دانشجویان، دانش­ آموزان و ممتازین حوزه علمیه جایزه البرز اعطاء می­گردد. این جوایز به صورت کشوری و معمولاً به همراه تجلیل از مقام والای چهره ماندگار، واقف زنده یاد حسینعلی البرز برگزار می ­شود.
ادامه مطلب

 

بعضی سؤال‌های متداول

[siteorigin_widget class=”PW_Accordion”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Call_To_Action”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

دانش آموزان دعوت شده و مربی آن ها

نفر وسط: دکتر بافقی

من دانش آموز سال پنجم ابتدايي بودم در سال تحصيلي ٥٥-٥4 و در مدرسه ي تعليمات اسلامي يزد كه در امتحانات نهايي آن سال شاگرد اول شهر شدم.
از هر استاني يك نفر پسر و یک دختر انتخاب و به تهران دعوت شديم. چند روزي از ما پذيرايي شد البته در كانون كودكان و نوجوانان. بعد از برگشت به شهرمان دوباره از من دعوت شد تا به تهران بيايم. با مرحوم پدرم آمدم و به تالار آينه، محل برگزاری مراسم رفتیم. سه نفر ديگر هم كه در سفر قبلي با آن ها آشنا شده بودم حضور داشتند. گفتند عده ای از ميان شاگرد اول های ايران انتخاب شده اند كه در واقع ما چهار نفر بوديم.
همه ي نخبگان و شاگردان اول و ممتاز مقاطع مختلف در آن جلسه بودند. سپاهيان دانش ممتاز و خلاصه هركس كه كار بزرگي كرده بود يا استعداد ويژه اي داشت. مثلا يادمه كه خانمي بود كه ضرب اعداد سه رقمي را سريع مي گفت.
اسامي را مي خواندند و يكي يكي می رفتيم جلو. من هم رفتم و ديدم وزير آموزش و پرورش وقت در جايگاه حضور دارد كه از طرف آقاي البرز كه ايشان هم كنار وزير بودند چكی به مبلغ دو هزار تومان از بانك صادرات به من دادند و خلاصه هركس به فراخور مي رفت و جايزه اش را مي گرفت. شيريني اين خاطره را هميشه مزمزه مي كنم و هنوز برايم لذت بخش است.

خاطره از : دکتر محمود تقوی بافقی

نامه حضرت امام (ره)

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

 

نامه مرحوم البرز

 

 “حضور مبارک حضرت ایت ا… روح ا… خمینی مرجع تقلید شیعیان دامت برکاته محترماً بعرض می‌رساند، درحالی‌که بعلت عمل جراحی معده در تاریخ ۷ اسفند۱۳۵۷و گذراندن دوره نقاهت، حقیر نمی‌توانست از نزدیک شاهد تحولات و انقلاب مردم شریف ایران باشد با قلبی شکسته ولی امیدوار از دور آرزوی موفقیت آن حضرت را در رهبری ملت ایران از درگاه احدیت صمیمانه خواستار است. در این دوران سالخوردگی دیگر از اینجانب سعادت ادامه اداره امور بنیاد برنخواهد آمد، بدینوسیله تولیت موقوفات را از منقول و غیر منقول و وجوه نقدینه بعهده مقام منیع آن حضرت واگذار مینماید که هر نحو صلاح بدانند با در نظر گرفتن مواد اساسنامه و وقفنامه اقدام لازم را معمول فرمایند و یقین حاصل است که این اقدام خیر در درگاه احدیت بی‌اجر نخواهد ماند …”

 

[siteorigin_widget class=”PW_Title_With_Button”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Latest_News”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Latest_News”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”PW_Latest_News”][/siteorigin_widget]