تجلیل از منتخبان جایزه بنیاد البرز در تبریز

از برگزیدگان استانی همایش ملی نخبگان پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز در تبریز تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، در این مراسم از شش دانشجوی استان که برگزیده جایزه بنیاد البرز شده اند قدردانی شد.
رضا پیوندی از دانشکده علوم پزشکی مراغه ، وحید مایلی و محمدرضا دانشور از دانشگاه تبریز، جعفر بهاری و معصومه کریمی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و مهناز پیروی از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز منتخبان استانی همایش امسال جایزه بنیاد البرز هستند.
جایزه بنیاد البرز هر ساله به نخبگان، پژوهندگان، دانشجویان، دانش آموزان و ممتازان حوزه علمیه به یاد واقف زنده یاد حسینعلی البرز اعطاء میشود.
در پنجاه و هشتمین سال جایزه بنیاد البرز  ۵۸ نخبه کشور در 17 استان کشور برتر شناخته شدند.
به گفته مدیر بنیاد البرز  ۵ دانشمند، ۶ مخترع، 40 دانشجو و ۷ طلبه امسال برگزیده جایزه بنیاد البرز شده اند.
جعفر بهادری، دانشجوی منتخبی است که دانشجوی دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بوده و تالیف و ترجمه چهار عنوان کتاب، ارائه ۶۰ مقاله در مجلات علمی و کنفرانس‌های ملی و بین المللی، مشارکت در هشت طرح پژوهشی دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف را در کارنامه خود دارد؛ او در رابطه با اهمیت این جایزه، گفت: دریافت این جایزه ارزشمند باعث شد تا انگیزه مضاعفی در راستای انجام فعالیت‌های علمی کسب کنم. تلاش خواهم کرد در عرصه‌های علمی و فرهنگی بیش از پیش موثر واقع شده و در مسیر رشد و تعالی کشورمان که آرزوی استاد البرز بود، حرکت‌های خویش را تداوم بخشم.
دکتر رامین حبیبی از پژوهشگران برتر و عضو هیات علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه، استاد راهنمای جعفر بهادری میباشند.
معصومه کریمی دیگر دانشجوی منتخب این جایزه، دارای مدرک دکتری مهندسی برق و قدرت دانشگاه شهید مدنی آذربایجان‌ بوده و تالیف و ترجمه شش عنوان کتاب، ارائه ۳۴ مقاله در مجلات علمی و کنفرانس‌های ملی و بین المللی و ثبت دو مورد اختراع را در کارنامه علمی خود دارد.
دکتر سجادنجفی از اساتیدبرجسته گروه برق دانشگاه وپژوهشگر منتخب و برتر استان آذربایجان شرقی استاد راهنمای خانم کریمی میباشد.
معصومه کریمی در مورداهمیت این جایزه گفت: با توجه به این‌که این جایزه با بررسی‌‌های علمی و بر مبنای سوابق علمی و پژوهشی به افراد منتخب اهدا می‌شود، جایزه بسیار ارزشمندی است و بنده نیز از دریافت این جایزه بسیار خرسندم و بیش از پیش در این راستا فعالیت خواهیم کرد.
بنیاد البرز در سال ۱۳۴۲ توسط «مرحوم حسینعلی البرز» با هدف اشاعه فرهنگ علمی کشور تاسیس شده و در سال ۱۳۵۷ نیز به عنوان وقف علمی، به فعالیت‌هایش تداوم بخشید.