درباره جایزه نخبگان
جایزه البرز در سطح نخبگان به چهار گروه دانشمندان، دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه و مخترعین جوان تعلق می‌گیرد.
نامزدهای جایزه البرز در بخش دانشمندان، از طریق مراجع تعیین شده و نیز برندگان جایزه البرز سال‌های قبل شناسایی و معرفی می‌شوند. این عزیزان نمی‌توانند شخصاً کاندیدای دریافت جایزه البرز شوند.
عضویت در سامانه
در حال حاضر ثبت نام از کاربران به‌صورت موقت و تنها برای جایزه البرز همان سال، انجام می‌شود. پرونده کاربری این عزیزان پس از برگزاری همایش، از سامانه حذف می‌شود.
در آینده نزدیک، کاربران علاقمند، خواهند توانست به عضویت بلندمدت درآمده و در زمینه‌های گوناگون با سامانه همکاری نمایند.
مزیت‌های عضویت در سامانه
عضو خانواده بزرگ برندگان جایزه البرز، اولین و قدیمی‌ترین جایزه علمی کشور شوید.

در طول شصت سال فعالیت بنیاد فرهنگی البرز، بیش از 6000 تلاشگر علمی در سطوح و سنین مختلف مورد حمایت و تشویق قرار گرفته‌اند. دریافت کنندگان جایزه البرز همواره در زمره شخصیت‌های تأثیرگذار در عرصه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و هنری کشور و همچنین در گستره جهانی بوده و هستند.

تعامل و همنشینی با این عزیزان، فرصت مغتنمی برای رهجویان دانش و فناوری است تا سازمان و ساختار ذهنی خود را در مسیر کسب موفقیت‌های علمی بازنگری و تنظیم نمایند.

انجمن‌ها و نشست‌های علمی بنیاد البرز

برنامه‌ها و فعالیت‌های بنیاد فرهنگی البرز،با هدف ایجاد زمینه‌های مناسب انگیزشی برای شکوفایی استعدادها، برانگیختن خلاقیت تلاشگران علمی، دانش‌آموختگان و نخبگان کشور صورت می‌پذیرد.

فعالیت انجمن‌ها و برگزاری نشست‌های علمی در بنیاد فرهنگی البرز، علاوه‌بر زمینه‌سازی شناخت و تعامل فعالان علم و فناوری و کمک به هم‌افزایی علمی و عملی فعالیت‌های دانش‌بنیان، با 3 هدف کلیدی و اصلی زیر انجام می‌گیرد:

  • شناسایی نخبگان تراز اول کشور که به دلایل مختلف، مورد غفلت و فراموشی قرار گرفته‌اند.
  • بازنگری و بهینه‌سازی رویه‌های تشویقی و ترغیبی در اعطای جایزه البرز
  • شناسایی چالش‌ها و مسایل روز کشور و تدوین راهکارهای اثربخش برای انگیزه بخشی به فعالان حوزه‌های علم و فناوری در راستای ورود و مداخله مؤثر و فعال آن‌ها در حل چالش‌ها و مسایل مزبور

عزیزان با عضویت در سامانه البرز ویژه نخبگان می‌توانند در بعضی زمینه‌ها با بنیاد فرهنگی البرز همکاری داشته باشند.

کارکردهای عضویت در سامانه

  • ارسال مطالب آموزنده و به اشتراک گذاشتن آن با سایرین
  • ارسال اخبار تازه علمی از سراسر جهان
  • معرفی نخبگانی که ایشان را می شناسید
  • شرکت در مسابقات و مراسم های سالانه بنیاد فرهنگی البرز
  • دریافت محتوای اختصاصی جایزه البرز
  • امکان حضور در نشست های تخصصی جایزه البرز
اگر به دنبال مطلب خاصی می‌گردید، از این طریق آن را جستجو نمایید!
جستجو
Generic filters
از زبان بعضی چهره‌های آشنا
بعضی مفاخر جایزه البرز

در طول سال‌های طولانی و متمادیِ، شخصیت‌های برجسته بسیاری بوده و هستند که در دوران نوجوانی و تحصیلات مدرسه‌ای، ایام تحصیلات عالی و دانشگاهی و یا دوران انجام خدمات علمی، پژوهشی و هنری خود موفق به دریافت جایزه البرز شده‌اند. این عزیزانِ فرهیخته جوایز ارزنده دیگری در زمینه فعالیت خود و در گستره بین‌المللی دریافت نموده و از مفاخر جامعه بشری به شمار می‌آیند.

در طول شصت سال فعالیت افتخار آمیز بنیاد فرهنگی البرز، بیش از شش هزار تلاشگر علمی و فرهنگی مورد حمایت، تشویق و اعطای جایزه البرز قرار گرفته‌اند. این رویه نیک که توسط مرحوم حسینعلی البرز، پایه ریزی گردید در مسیر آرمان باشکوه ایشان یعنی افزایش رفاه و کاهش آلام بشری، اعتلای فرهنگ ایران و ارتقای جایگاه شایسته و حیثیت حقیقی کشور عزیزمان در جامعه جهانی، همچنان جاری بوده و تداوم دارد.

برندگان جایزه البرز 1402
جایزه البرز 1402

همایش اعطای جایزه البرز 1402 به منظور تقدیر از ۶1 نخبه علمی انتخاب شده کشور در روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت در مرکز همایش‌های صدا و سیمای تهران برگزار شد، در این آیین، 6 دانشمند در رشته‌های علوم پزشکی، انسانی، فنی و مهندسی و علوم پایه مورد تقدیر قرار گرفته و به هر نفر مبلغ 330 میلیون تومان وجه نقد به همراه نشان ویژه البرز اهدا شد. در این مراسم همچنین از 8 نفر مخترع، هفت نفر از طلاب و ۴0 نفر از دانشجویان رشته های مختلف تقدیر به عمل آمد.

آخرین اخبار و اطلاعات
تازه‌ترین خبرها
جایزه البرز 1402 در شصت و یکمین سال تاسیس بنیاد فرهنگی البرز

جایزه البرز 1402 ویژه دانشمندان، مخترعین، طلاب حوزه‌های علمیه و دانشجویان سراسر کشور مانند سنوات قبل در اردیبهشت ماه 1402 به منتخبین نهایی شصت و یکمین سال جایزه البرز اعطا خواهد شد.

آیین‌نامه جایزه البرز در سامانه حاضر منتشر شده است. متقاضیان دریافت جایزه البرز 1402 می‌توانند در سایت جایزه البرز ویژه نخبگان ثبت نام کزده و مطابق دستورالعمل‌های مربوط عمل کنند.